Poprzedni temat «» Następny temat
Mazda RX-8 - opinie
Autor Wiadomość
eljez 

Auto: Mazda 6
Dołączył: 07 Gru 2009
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2009-12-07, 13:44   Mazda RX-8 - opinie

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

Zbieram się w sobie aby kupić RX-a ( rocznik 2006,2007) ale mam kilka wątpliwości na temat tego cudownego samochodu i serdecznie proszę o wyjaśnienia:)

1) Jak to jest z trwałością, żywotnością silniczków Wankla? Robię rocznie po 20-25 tys km i obawiam się o ten silnik? Będę go miał około 5 lat więc przejadę nim ok 125 000 , czego mogę się spodziewać poza typowymi wymianami(Naprawami) w zwykłych beznyniakach?
2) Jakie muszę przyjać pi razy drzwi spalanie w jeździe mieszanej

Słowem czy auto i silnik "wytrzymają" te pare lat bez konieczności generalnego remontu ( bądź wymiany silnika)

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Pit 2009-12-13, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-07, 16:14   

Normalnie bym napisał ze masz sobie poszukac :P Ale ze jestes ze Śląska to bede miły :)

Ad.1 Roznie to bywa z trwałoscią wankla. Mawiaja ze po 100 tys trzeba wymienic silnik:) zalezy na jaki egzemplarz trafisz;) czego sie spodziwac... Dolewania oleju wymiany swiec cewek rozrusznika sprzegła...
Ad. 2 Pi razy drzwi pali w jestem nie kulturalny:) przy przebiegu 20 25 tys rocznie jestes bogaty człowiek, bo pzejezdzisz ok 20 tys złotych :) jest temat o spalaniu. Wersja 192 pali troche mniej niz 231.
Ogólnie pali w pizdu:) srednio musisz sie liczyc ze spalaniem ok 17 18 :) jak bedzie miec ochote to spali 20 i wiecej:)

Czy wytrzyma bez remontu? 5 lat? Moze tak moze nie zalezy od kogo kupisz:) Wpadnij do Katowic do mnie to ci poopowiadam o tym aucie :)
 
 
     
eljez 

Auto: Mazda 6
Dołączył: 07 Gru 2009
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2009-12-07, 19:43   Dzięki za pomoc

Witam, dzięki za odpowiedź. Chętnie się spotkam i pogadam ale wcześniej wolałbym jeszcze wiedzieć co nieco więcej. Np skoro po 100 000 trzeba wymieniać silnik to ile kosztuje taka imprezka:D?; bo reszta rzeczy jest normalna nawet dla zwykłych spalinówek. Spalanie mnie nie przeraża, bardziej właśnie trwałość silnika.
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-07, 21:48   

spalanie 20 i wiecej Cie nie przeraza :P ? Spoko to w takim razie wymiana silnika tez nie powinna :) Poszukaj sobie na allegro wymiana u kojota to ok 1200 zł.
 
 
     
eljez 

Auto: Mazda 6
Dołączył: 07 Gru 2009
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2009-12-08, 11:13   

20 przeraża ale 16/17 mniej:). Bardziej tak jak mówie boje się o awaryjność. Przeszukałem już chyba cały światowy net. Raz piszą, że jeżdzą i po 300 000 raz, że po 50 000 pada cały silnik. Z tego co widzę za silnik kompletny musiałbym dać w razie czego z 7-8 tysiąca. No mam dylemat.....poważny:)
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-08, 12:13   

Te 16- 17 jak jezdzisz dosc łagodnie:) Przy normalnej jezdzie blizej Ci bedzie ku 20 i wiecej:) Zalezy na jaki egzemplarz trafisz.
 
 
     
Gentoo 


Auto: RX-8 231 6MT (sprzedany)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-08, 14:48   

silnik wankla ma pewną wielką zaletę z której względu bardzo jest on lubiany w lotnictwie, a mianowicie:

silnik wankla nie pada po prostu... jeśli jest uszkodzony w jakis sposób to po prostu traci moc ale nadal działa w przeciwieństwie do zwykłych silników tłokowych.
_________________
pSenso - power of sensors!
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-08, 14:51   

Normalny silnik tez moze pasc. Ilu to wielkim producentom sie zdarzają wpadki? Np VW słynne 2.5 TDI montowane w tylu autach... potem nie długo było czekac 2.0 TDI z seii BKD ktore po 100 tys mozna było wyrzucic. Oplowskie 1.9 CDTI 16 V 150 koni są nietrwałe ze wzgledu na aluminiowa konstrucje, taki silnik po 9 tys ostrej jazdy i 2 miesiacach uzytkowania w vectrze wysrał cały olej przez uszczelke pod pokrywa... Wankle sie nie sypią bez przyczyny...
 
 
     
eljez 

Auto: Mazda 6
Dołączył: 07 Gru 2009
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2009-12-08, 15:27   

No jasne, że padają każde typy silników. Kwestia jest taka tylko czy autko przy codziennym użytkowaniu wytrzyma te 100-125 tysięcy bez masakrycznie dużego wkładu finansowego na awarie. Poprostu czy się padają częściej czy tak samo jak zwykłe, eehhh:) no to co ? kupować czy nie?:) spalanie przeżyje no bo .......każde coś tam spala.....mniej lub więcej........ale nie w każdym po 100 000 trzeba wymieniać silnik.
A poza tym jakie są inne częściej niż w normalnych spalinówkach wydatki na naprawy? A możę podobne jak w zwykłym np 2,0 w benzynie:)

Gadam i gadam ale autko kosztuje nie mało a ma służyć długo i szczęśliwie.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-12-08, 15:31 ]
aaa jeszcze ad wpadek silnikowych.... jeżeli to są wpadki to jest to normalna sprawa ale mi chodzi o inną sprawę......mam wrażenie czytając m.in. to forum, że w Rx-ach to norma, i własnie o to mi chodzi czy to norma czy może wpadki i nieumiejętne użytkowanie.

Pozdrawiam jeszcze raz
 
     
BASIA 


Auto: REX oczywiscie
Dołączyła: 04 Sie 2009
Skąd: Marki /k.Warszawy
Wysłany: 2009-12-08, 15:59   

Jeździj często w trasy a spali mniej :)
To co pisze Wojtek to szczera prawda,
ja się ostatnio ucieszyłam bo spaliła mi 16 litrów,
jeździłam spokojniej niż dotąd czasem zdarzyło mi się przycisnąć...
Ja rexem jeżdżę do pracy i wszędzie gdzie się da więc trochę to kosztowne
ale z drugiej strony coś za coś ;)
stylistyka tego auta wew jak i na zew jak na razie odpukać
rekompensuje mi ból spalania :P

PS. Większość z nas jak nie wszyscy kupili to auto z pasji, upodobania itd
Jak to się czasem brzydko mawia to nie jest dupowóz...
Auto jest wyjątkowe i niestety kosztowne w utrzymaniu,
natomiast na naszych drogach to praktycznie rodzynek ;)

A co do wytrzymałości silników, ekspertem nie jestem
ale wydaje mi się że jak się dba to większych problemów być nie powinno ale mogę się mylić
_________________
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchal, niż mówili"
Sokrates
 
 
     
Retro 


Auto: RX-8 GT
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: WuWuA
Wysłany: 2009-12-08, 17:41   

Było już tyle razy o tym w innych tematach i na innych forach. Miałem nadzieję, że doczytasz sam albo ktoś tu wspomni no ale nie zanosi się.

To ile wytrzyma silnik zależy od tego.... jak będziesz o niego dbał.. proste jak budowa czołgu T-50.

Jedni jeżdża 50 tyś a inni 300 tyś bo jedni pilnują oleju a inni nie.
Jak będziesz dobrze dbał to będzie Ci dobrze i długo służył.
Jak będziesz go traktował jak Golfa no to niestety.
_________________
Rotary Inside
Hurt paliw
 
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-08, 17:45   

Na trasie moze wziac 8.7 litra wymaga to wyrzen i przepisowej jazdy do 100 na godzine :D z takim spalaniem zajechałem do kojota i spowrotem :) i ogolnie na trasie jest w stanei zejsc ponizej 10 :) Retro zostaw chłopa ze Śląska jest!! To nie warszawa tu mało ósemek jezdzi moze w koncu znajdzie sie jakis co bedzie chciał jezdzic na spoty :P Poza Majkiem oczywiscie :P
 
 
     
mark 

Auto: rx-7 szukam, rx-8 sprzedany
Dołączył: 16 Maj 2009
Skąd: Lodz
Wysłany: 2009-12-08, 18:59   

Rx-8 to ladny samochod i nic pozatym. Jak chcesz moc na kolach to nie polecam.
 
     
eljez 

Auto: Mazda 6
Dołączył: 07 Gru 2009
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2009-12-08, 19:56   

Eh tam, ja myślę, że to nie tylko ładne autko ale i mocne i pewne w prowadzeniu i idealne dla rodziny 2+ małe 1:). Po waszych wypowiedziach powiem, że jestem bliżej niż dalej bo akurat co do dbania o samochody to przykładam się zawsze:)......czekam na opinie pozostałych użytkowników....a póki co dzięki
 
     
mark 

Auto: rx-7 szukam, rx-8 sprzedany
Dołączył: 16 Maj 2009
Skąd: Lodz
Wysłany: 2009-12-08, 21:11   

Kup z gwarancja :) mi sie poszczescilo i silnik mi wymienili a padl mi przy 16800, i pamietaj ze nie zawsze rocznik samochodu to rocznik produkcji tylko zrobienia pierwszego przegladu i sprzedazy :) i fakt ze rx jest dobry na rodzinki z dzieckiem dlatego tylko go kupilem bo inne juz mniej wygodne lub isofixa nie maja :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł