Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: boletz
2014-12-09, 22:29
RX8 w gazie!!! Co o tym myslicie?
Autor Wiadomość
simon1989 

Auto: Mazda RX-8
Dołączył: 27 Lis 2008
Skąd: KrakóW
Wysłany: 2009-08-28, 10:35   

kiedyś miałem okazję zapytać kojota o gaz w wanklu :D
i jego mina wszystko tłumaczy !
Moje zdanie takie , że lepiej raz w tygodniu jechać Rx-em a jechać prawdziwym wanklem:D

zgadzam się 100% z RETRO bo sam też nie trzepię kokosów, a mam rx-8 bo ją kocham , patrzeć na nią kocham jeździć siedzieć w niej itd.
Według mnie te samochody kupuje się z miłości. Mówią, że miłość jest ślepa ale ile daje przyjemność to sami wiecie.
 
 
     
Deniorek 


Auto: RX-8 [Lighting Yellow] High-Power
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-28, 10:36   

Też nie rozumiem LPG w takim aucie jak RX-8. Przynajmniej nic mnie już nie zaskoczy. :)
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-08-28, 23:44   

Tak jak pisze simon. Wole rzadziej nia jezdzic ale jak juz ja wyciagam z garazu to chce miec pełen fun z jazdy :)
 
 
     
majk 

Auto: mazda rx-8
Dołączył: 08 Lip 2009
Skąd: ślask racibórz
Wysłany: 2009-08-30, 16:46   

dla mnie gaz to przeciwny ale to decyzja twoja a lepiej mniej a szybciej:)
 
 
     
Konrad 

Auto: Mazda 6 TS2
Dołączył: 05 Gru 2009
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2009-12-05, 15:46   

czy ma sens kupoowanie czolgu zeby go na gaz przerabiac ...
 
     
Pedrowawa 

Auto: Audi A6 2.0 TDI 160KM 2006r
Dołączył: 20 Maj 2010
Skąd: Ząbki, Warszawa
Wysłany: 2010-05-20, 15:05   RX-8 wkoncu z gazem ;)

Witajcie!!!
Mam nadzieje ze ta informacja ucieszy czesc z Was - mnie przynajmniej bardzo ucieszyla
Nareszcie bede mogl posmigac super fajnym autkiem nie patrzac na koszta.

Wklejam link do bardzo fajnego dokumentu jaki znalazlem w sieci:

http://www.acon.com.pl - tam prosze poszukajcie RX-8 - wyskoczy *.pdf.

Po przeczytaniu nie omieszkalem zadzwonic i porozmawiac z czlowiekiem.
Auto smiga juz od 2 lat na Agis-ie i nic sie nie dzieje - okazuje sie ze nie mozna wstawic tam typowej sekwencji!!!

Ciekawym co teraz powie na to kolega rxwawa...
_________________
Pozdrawiam!
Piotr

Jest A6 a niebawem bedzie RX-8 ;)
Ostatnio zmieniony przez Pedrowawa 2010-05-20, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Raptor 


Auto: RX8
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 20 Maj 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-20, 17:06   

link nie działa
_________________

jeśli pomogłem kliknij
 
     
Czerwski 


Auto: Toyota Auris :(
Dołączył: 05 Kwi 2009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-05-20, 22:35   

Różne sa opinie co do tego systemu ja osobiście wolałbym trzymać sie wersji ktora mowi kojot on sie na tym zna najlepiej wiec nie popieram tego systemu. Poczytaj ten temat i zobacz link który wkleiłem wcześniej. Twoja decyzja :P

BTW. Nie wiedziałem ze instalacja gazowa rozkręca Rx8 do 270 KM xD :lol:
 
 
     
Gentoo 


Auto: RX-8 231 6MT (sprzedany)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-21, 00:05   

Czerwski napisał/a:

BTW. Nie wiedziałem ze instalacja gazowa rozkręca Rx8 do 270 KM xD :lol:


wyższa liczba oktanowa gazu + inny komp sterujący, gdzie nieprzejmują się normami emisji i jest to możliwe...

na rx8club dużo osób narzeka na ustawienia seryjnego komputera.
seryjny komputer rx-8 (poza japonią gdzie maja 184 kW, czyli ~250 koni), robi nas w chu** ;-) ze wzlęgdu na emisje :/

tak czy inaczej, moja rx-8 nie ma katalizatora i często puszcza marchewy z rur :-) , jakoś nie przemawia do mnie płonący gaz w wydechu ;-)
_________________
pSenso - power of sensors!
 
     
Pedrowawa 

Auto: Audi A6 2.0 TDI 160KM 2006r
Dołączył: 20 Maj 2010
Skąd: Ząbki, Warszawa
Wysłany: 2010-05-21, 06:43   

Czerwski napisał/a:
Różne sa opinie co do tego systemu ja osobiście wolałbym trzymać sie wersji ktora mowi kojot on sie na tym zna najlepiej wiec nie popieram tego systemu. Poczytaj ten temat i zobacz link który wkleiłem wcześniej. Twoja decyzja :P



Z calym szacunkiem dla kolegi Kojota ale uwazam ze nalezy rowniez z wiedza isc do przodu - a tu tego niestety nie widac (w zadnym watku nie zauwazylem konkretow mowiacych o tym co negatywnie wplywa na dzialanie tego silnika ze strony gazu).
Jasnym jest ze jesli zalozysz standardowa sekwencje to wkoncu silnik moze sie uszkodzic poprzez wybuch ale to logiczne - sekwencja podaje paliwo na 4, 6, 8 itd cylindrow w zasadzie "stale" a silnik Wankla w zaleznosci od potrzeby uruchamia 2, 4 badz 6 wtryskiwaczy (nie jestem przekonany ze dobrze pisze ale chodzi mi tu o zasade).
Zatem jasne jest ze jesli sekwencja podaje stale paliwo a nie jest ono w calosci potrzebne i wypalane to wkoncu musi dojsc do wybuchu z jego nadmiaru.

Agis o ile mi wiadomo steruje instalacja wraz z komputerem samochodu wiec podaje tyle paliwa ile jest konieczne w danym momencie i moze stad wlasnie sukces w dzialaniu.

Zeby byla jasnosc jestem w zasadzie laikiem w tych sprawach ale chcialbym aby nasza dyskusja ponownie sie rozwinela i byla merytoryczna.

Oczywiscie link ktory wkleiles czytalem zanim sie zarejestrowalem i zanim znalazlem info o RX w gazie.


Gentoo napisał/a:
wyższa liczba oktanowa gazu + inny komp sterujący, gdzie nieprzejmują się normami emisji i jest to możliwe...


Dokladnie tak - nawet z logicznego punktu widzenia to sluszne i prwadziwe :)


Gentoo napisał/a:
tak czy inaczej, moja rx-8 nie ma katalizatora i często puszcza marchewy z rur , jakoś nie przemawia do mnie płonący gaz w wydechu


Brak katalizatora rowniez doklada Ci troche koni mechanicznych wiec tutaj tez troche zyskujesz ;)

A odpowiadajac na Twoje pytanie sprzed kilkunastu miesiecy to gazu spala okolo 15% wiecej niz benzyny w tym wypadku.
Czyli wszystko zalezy jak ciezka masz noge ;)
_________________
Pozdrawiam!
Piotr

Jest A6 a niebawem bedzie RX-8 ;)
 
 
     
majk 

Auto: mazda rx-8
Dołączył: 08 Lip 2009
Skąd: ślask racibórz
Wysłany: 2010-05-23, 16:48   

Traktujesz rexa jak żonę to śmiga i gazu mu nie trzeba bo wiadomo rx-8 musi pić i jest ok
 
 
     
Pedrowawa 

Auto: Audi A6 2.0 TDI 160KM 2006r
Dołączył: 20 Maj 2010
Skąd: Ząbki, Warszawa
Wysłany: 2010-05-24, 16:59   

majk napisał/a:
Traktujesz rexa jak żonę to śmiga i gazu mu nie trzeba bo wiadomo rx-8 musi pić i jest ok


Nie bardzo rozumiem to stwierdzenie???
Od kiedy montaz dobrej instalacji gazowej oznacza ze zle sie traktuje samochod???
Nie trzeba wyrzucac pieniedzy w bloto tylko po to by moc wlasnie na tym forum napisac ze ma sie rexa bez gazu, jestem super wobec tego a inni sa be! i to profanacja dla auta!
Bez przesady.
Po to sa paliwa alternatywne by je stosowac - zatem jesli mozna, a przy tym jest wszystko ok to dlaczego nie tankowac za polowe ceny bezyny???
_________________
Pozdrawiam!
Piotr

Jest A6 a niebawem bedzie RX-8 ;)
 
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-05-24, 21:44   

Pedrowawa napisał/a:

Nie bardzo rozumiem to stwierdzenie???


Majk ma własny język, żeby go zrozumieć potrzebujesz sporo wprawy.

BTW cos sie tak uczepił tego gazu? To nie Calibra team :)
 
 
     
Pedrowawa 

Auto: Audi A6 2.0 TDI 160KM 2006r
Dołączył: 20 Maj 2010
Skąd: Ząbki, Warszawa
Wysłany: 2010-05-25, 07:23   

wOOx napisał/a:
BTW cos sie tak uczepił tego gazu? To nie Calibra team :)


Nie tyle sie uczepilem ile chce wywolac merytoryczna dyskusje na ten tamat to po pierwsze.
Po drugie strasznie mnie drazni fakt ze zamiast dyskutowac wiekszosc z Was krytykuje pewne rozwiazania.

Z calym szacunkiem wOOx ale nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze skoro to RX-8 to nie powinien jezdzic na gazie - bo to nie Calibra. To moze tez nie powinien jezdzic na wodorze??? To tez gaz przeciez a mimo to jest taka kontrukcja???

Jak napisalem wczesniej to zaden wstyd oszczedzic na paliwie.
Zamiast wydawac 80zl na 100km wode wydac 40zl a za pozostalosc isc z dzieckiem chocby na lody.
Nie jestem jakims tam dorobkiewiczem aby ciulac grosz po to by wkoncu miec RX-8.
Mam 2 samochody i w zadnym wypadku nie zamierzam wyrzucac pieniedzy w bloto skoro nie musze - tak tez bedzie z RX-8.

Zapraszam raz jeszcze do merytorycznej dyskusji osoby, ktore zechca powiedziec cos sensownego w tym temacie.
_________________
Pozdrawiam!
Piotr

Jest A6 a niebawem bedzie RX-8 ;)
 
 
     
majk 

Auto: mazda rx-8
Dołączył: 08 Lip 2009
Skąd: ślask racibórz
Wysłany: 2010-05-26, 10:15   

Gaz fajna sprawa oszczędna ale jeśli kupujesz sportową brykę to musisz się liczyć że łyka benzol:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł