Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: boletz
2014-11-23, 23:11
Płyn chłodnicy
Autor Wiadomość
Gieff 

Auto: VW Scirocco mk3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2013
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-05-26, 18:21   Płyn chłodnicy

Czy jest ktos w stanie powiedziec dlaczego rex wydmuchuje mi plyn chłodniczy rurką od zbiorniczka wyrównawczego? Dzis uzupełniłem znowu płyn i po przejechaniu 10km wydmuchalo mi 4/5 na asfalt...

byłem na warsztacie to jako diagnoze uslyszalem ze jest to nieszczelny korek, aczkolwiek niedawno byl wymieniany i widze ze wydmuchuje go inna strona a nie spod korka, rozłączone mialem jakies wtyczki od chłodnicy, po spięciu ich na zegarach nieustannie swieci sie kontrolka chłodnicy, probowalem rozeznac problem w internecie i jedyne co znalazłem to to:

http://motofocus.pl/techn...nbspmazdzie-rx8

wnioskujac, nalezy wymienic cały zbiornik wyrównawczy wraz z wbudowanym czujnikiem i korkiem, ale czy to usprawiedliwi problem wydmuchiwania płynu?
 
     
MATi 


Auto: RX8 High Niuter !
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-26, 19:18   

mi też trochę wydmuchuje tą rurką , ale nie takie ilości jak Ty piszesz , korek też zmieniłem i dalej jest to samo , ale u mnie kontrolka od chłodnicy się nie pali... też bym chciał ten głupi problem ale jednak problem rozwiązać
_________________
High Niuter
 
     
Konrad278 


Auto: RX8 REVOLUTION 231HP 2004r
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2012
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2014-05-26, 20:06   

A mnie nic nie wydmuchuje;)Korek szczelny.Obawiam sie że u Ciebie Gieff będzie coś nie tak z płaszczem wodnym skoro po 10km wywala tyle płyny.Ciśnienie sie robi w układzie??
 
     
Raptor 


Auto: RX8
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 20 Maj 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-26, 20:38   

ja mam blisko minimum od 1.5 roku i ani razu nie wywaliło mi płynu
_________________

jeśli pomogłem kliknij
 
     
GMAgrzesiek 


Auto: RX-8/ CBR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2012
Skąd: W P N
Wysłany: 2014-05-26, 22:22   

Mi też nic nie wywala, można by spróbować z mocniejszym korkiem bo seryjny chyba 0,9bar
a były jeszcze 1,1bara, ale to taka rzeźba raczej bo skoro dawali 0,9 to chyba tak być powinno.
Jest na to sposób, sprawdzić obecność gazów spalinowych w układzie chłodzenia. Są specjalne odczynniki które to pokazują.
Cena duża i nieduża ale chociaż wiadomo co dalej.
http://sklep.intercars.co...earch=seavs0061
 
     
MATi 


Auto: RX8 High Niuter !
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-26, 22:26   

ja mam korek 1,1bara
_________________
High Niuter
 
     
GMAgrzesiek 


Auto: RX-8/ CBR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2012
Skąd: W P N
Wysłany: 2014-05-26, 22:30   

No właśnie. Może i to pomoże ;-)
Chyba że już siedzi 1,1
 
     
Gieff 

Auto: VW Scirocco mk3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2013
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-05-26, 22:31   

Juz 1,1 siedzi...
 
     
GMAgrzesiek 


Auto: RX-8/ CBR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2012
Skąd: W P N
Wysłany: 2014-05-26, 22:35   

To lipa. Ja mam 0,9 i raczej nic nie ucieka bo nie zaglądałem tam xxx czasu.
Raz zaglądałem bo lampka mi się zapaliła ale to był wyciek, dolane i spokój już z rok czasu,płyn jest lampka się nie zapala.
Pewnie wali ciśnienie ze spalin w układ chłodzenia. :-(
 
     
Wojtex16 


Auto: Mazda RX-8 40th Anniversary Edition
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-05-26, 22:37   

Umnie raz wywaliło płynu, ale tylko, że za dużo wlałem przy wymianie. A tak nic nie ubywa ani czy wylać to nic się nie dzieje. Natomiast co do tej kontrolki płynu chłodniczego to u mnie się czasami zapalała, ale tylko na wysokich obrotach jak się ciśnie. Jedni jezdzą z świecącą kontrolką, a inni odłączają czujnik (ja odłączyłem, bo i tak mam w normie i nic nie ubywa, ale przy każdym sprawdzaniu oleju sprawdzam stan płynu dla spokoju).
Czasami pomaga rozebranie i przeczyszczenie tego zbiorniczka, ale czy po jakimś czasie się znów nie zapali.
 
 
     
cysio102 


Auto: RX-8 40th Anniversary 231hP
Dołączył: 03 Lip 2009
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-05-26, 22:56   

A jeżeli problem jest z najgorszy z możliwych czyli problem z uszczelkami housingów i są przedmuchy do układu coolanta to czy taki eksperyment pomoże:
, - odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego tylko na zimnym sil., zalać prawidłowy poziom płynu, nie zakręcać korka, zapalić silnik, nagrzać go, na nagrzanym , na biegu jałowym dodać klika, kilkadziesiąt razy gazu ostro i zobaczyć jak zachowuje się w czasie dodania gazu powierzchnia płynu w zbiorniczku (dwie osoby) – bulgocze, wzrasta jego poziom ect. I czy uspokaja się po odpuszczeniu gazu – jeżeli nic się nie dzieje to albo obieg płynu jest tak pokręcony że „przedmuch” nie dociera do zbiornika albo nie jest to przyczyną
 
     
przema72 


Auto: rx8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lip 2012
Skąd: włoszczowa
Wysłany: 2014-05-26, 23:03   

jak nie zatkasz korka , to bez cisnienia w ukladzie itak bedzie wywalać płyn bez znaczenia czy jest cos nie tak czy wszystko ok
 
 
     
hcl 


Auto: RX-8 Black 2006
Dołączył: 24 Lip 2013
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-27, 08:02   

Nie wiem jak to wygląda w wanklu ale brat w 1.9tdi miał tak samo.
Wywalało mu płyn chłodniczy przez wężyk przelewowy (jeździł z butlą cały czas w bagażniku). Korek był ok, chłodnica też całość układu chłodniczego sprawna. Płyn był czysty więc olej się nie przedostawał.

Autko poszło na warsztat i okazało się, że uszczelka pod głowicą przepuszczała ciśnienie i dlatego wydmuchiwało płyn chłodniczy.

Tak więc Konrad278 prawdopodobnie ma rację :| .
 
     
GMAgrzesiek 


Auto: RX-8/ CBR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Gru 2012
Skąd: W P N
Wysłany: 2014-05-27, 12:39   

Dziś będę miał ten zestaw o którym pisałem wyżej bo mam też zagadkę podobną u klienta w focusie.
I grom go wie czy zwalać głowicę czy nie, pchać go w koszta czy nie.
Po badaniu postaram się napisać czy i jak to działa.
 
     
karol11 


Auto: RX8 GRAND TOURING
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Paź 2011
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-05-27, 14:26   

GMAgrzesiek, na tvn turbo w kup i zrób sprawdzali takim zestawem bmw
_________________
http://www.rxklub.pl/rxforum/viewtopic.php?t=1894
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł