Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie rxklub.pl z rx-klub.pl

Które forum jest wg mnie fajniejsze ?
rxklub.pl
42%
 42%  [ 12 ]
rx-klub Polska
57%
 57%  [ 16 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
boletz 
władca slotów


Auto: RX8, S6C4, Orion VR6II, F500
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Skąd: Strzyżów / Miłocin
Wysłany: 2015-05-07, 10:57   Połączenie rxklub.pl z rx-klub.pl

Pit napisał/a:
Chciałbym zakomunikować, że administracja naszego forum wspólnie z administracją forum rx-klub.pl podjęła decyzję o połączeniu serwisów.


Na początek zrobimy ankietę, które forum bardziej się wam podoba. Chodzi tylko i wyłącznie o wygląd, czytelność, możliwość poruszania się w tematach. Nie chodzi o treści czy użytkowników, bo to zostanie scalone.

W postach poniżej podyskutujemy co byśmy chcieli, a co nam przeszkadza.
_________________
-= śpieszmy się poznawać nowych użytkowników RX-8, tak szybko odchodzą ... =-
 
 
     
oxygen 


Auto: RX-8 HN
Dołączył: 14 Sty 2015
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-07, 11:22   

przede wszystkim Tapatalk ! :)
 
     
adamsud 

Auto: mazda rx-8
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-05-07, 12:17   

Z całym szacunkiem dla osób tworzących 7 lat tamu rxklub, ale jego obecne oblicze (funkcjonalność, wygląd itp) jest bardzo archaiczne. Poruszam się po obu forach więc mam podstawy aby twierdzić, że rx-klub jest o kilka dekad nowocześniejszy. Wiem oczywiście, że ludzie lubią filmy które znają, muzykę którą już słyszeli itp. Tak samo jest z przyzwyczajeniem do oblicza forum. Niektórzy forumowicze uważają, że rx-klub jest zbyt skomplikowany. Sądzę jednak, że taki wniosek jest wynikiem pobieżnej obserwacji tego forum.
W dzisiejszych czasach takie udogodnienia jak: układ mobilny (lub tapatalk), portal, mapa użytkowników, kalendarz, blog, kompatybilność z fb, youtube, google+ są standardem for internetowych.
Jeszcze inna sprawa to grafika forum. Tutaj, jak sądzę, nie osiągniemy rozwiązania zadowalającego wszystkich. Jakiś kompromis jest koniecznością.
Układ organizacyjny forum będzie podobny do obecnych rozwiązań. Dzisiaj tego nie zmienimy. Nie tworzymy bowiem nowego tworu lecz łączymy istniejące. W przyszłości oczywiście będzie można pozakładać nowe wątki, inne usunąć a tematy lub posty przenieść.
_________________
Pozdrawiam
 
     
boletz 
władca slotów


Auto: RX8, S6C4, Orion VR6II, F500
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Skąd: Strzyżów / Miłocin
Wysłany: 2015-05-07, 12:37   

adamsud napisał/a:
Z całym szacunkiem dla osób tworzących 7 lat tamu rxklub, ale jego obecne oblicze (funkcjonalność, wygląd itp) jest bardzo archaiczne.


Nie prawda, silnik forum jest starszy niż internet :) Ciekawe czy jest gdzieś w odmętach sieci coś bardziej archaicznego.

Myślę że co do rozwoju języków, form itd. nie trzeba nikogo przekonywać do waszego :)

Mi lepiej "pracuje" się na obecnym, ale to dlatego że znam je praktycznie na pamięć, przyzwyczaiłem się, nic więcej.

Uważam że dyskusja i poznanie opinii innych jest potrzebne.
_________________
-= śpieszmy się poznawać nowych użytkowników RX-8, tak szybko odchodzą ... =-
 
 
     
eXe 


Auto: 20B
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Kwi 2013
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 2015-05-07, 16:50   

boletz napisał/a:
Ciekawe czy jest gdzieś w odmętach sieci coś bardziej archaicznego.

oj jest, niedawno widziałem forum oparte na IP.Board w wersji 1.3 :)

odnośnie forum to powiem że według mnie najlepszym rozwiązaniem było by przejść na skrypt taki jak na rx-klub, jest to dalej rozwijany skrypt który jest o wiele bardziej bezpieczny od starego i nierozwijanego phpbb2 :) do tego można by pokusić się o jakiś unikatowy styl co by forum ładniej się prezentowało podczas przeglądania :)
 
 
     
Gronek 


Auto: RX8 HP, RX7 FC TURBO.. Carina 1.6 :)
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Lis 2011
Skąd: Śladów/Warszawa
Wysłany: 2015-05-07, 17:41   

Rx-klub ...
_________________
 
     
MATi 


Auto: RX8 High Niuter !
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-07, 20:50   

zdecydowane opcja druga , wchodzę w wersję mobilną lub prze tapatalk i mam całe forum w telefonie , kilka bajerów też tam jest o których było już wyżej co ułatwia życie
_________________
High Niuter
 
     
RobertoX-8 
Moderator


Auto: Był RX-8 HN 6-gear '05 / jest Collka TS
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lip 2012
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-05-07, 20:52   

Mi podoba się ta obecna wersja - ale może po prostu się do niej przyzwyczaiłem. Ale jeżeli mamy mieć więcej funkcjonalności to na pewno biorę rozwiązania rx-klub.
Poza tym dobrze zrobiłby nowy powiew świeżości na naszym forum.
_________________
マツダ
ズーム - ズーム
 
     
Gronek 


Auto: RX8 HP, RX7 FC TURBO.. Carina 1.6 :)
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Lis 2011
Skąd: Śladów/Warszawa
Wysłany: 2015-05-07, 21:50   

RobertoX-8, najfajniej po mojemu jak by została szata graficzna rxklub ale np skrzynka PW musi się zmienić bo nie ma rozmów i ciągłości tylko pojedyncze wiadomości zupełnie nie związane ze sobą.

Podoba mi się na rx-klub forma indywidualnych profili ... no i najważniejsze ... jeżeli ma się rozwijać dział techniczny to musi być możliwość dodawania zdjęć i plików ... bez tego jak pogrzebiecie to znajdziecie masę tematów, których rozwiązania opierają się na obrazach, zdjęciach itd .... a linki wygasły i mamy pusty bełkot oraz ikonki nieaktywnych odnośników ...
_________________
 
     
MATi 


Auto: RX8 High Niuter !
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-08, 17:51   

dlatego tylko IP Board
_________________
High Niuter
 
     
Boris86 


Auto: RX-7 FD, RX-8, 323, E36, Kadett C Coupe
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2014
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-09, 23:56   

Może mało nowoczesny ze mnie człowiek, ale do mnie przemawia czytelność tego forum.
_________________
ZESTAWY NAPRAWCZE DO KOMPRESOROW EATON M62 i INNYCH
 
     
cysio102 


Auto: RX-8 40th Anniversary 231hP
Dołączył: 03 Lip 2009
Skąd: W-wa
Wysłany: 2015-05-10, 00:34   

Rxklub było pierwsze. Dzielenie tak małej społeczność stwarza dodatkowe problemy. Każda wojna niszczy obie strony. Rx-klub jest łatwiejsze w obsłudze. Jednakże historia jest tylko jedna.
 
     
sierus 


Auto: RX-8 '04 Silver HajNiuter
Dołączył: 08 Sty 2014
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-10, 14:53   

a mnie osobiscie denerwuje przegladanie nowo dodanych treści na rx-klub(i oznaczanie jako przeczytanych). tutaj na starym jakoś tak przyjemniej to działa.

Cala reszta za nowym layoutem(chociaz przydalo by sie naprawic logownaie przez fb ;)
 
     
TMsk 


Auto: RX8 TiReX
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2011
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2015-05-10, 18:31   

ja podobnie jak sierus, wolę rx-klub, ale z pewnymi zmianami wizualnymi ;)
w rxklub Na głównej stronie mam
+(Zobacz swoje posty,Zobacz posty bez odpowiedzi ,Zobacz posty nieprzeczytane [22] «» Zobacz posty od ostatniej wizyty) Tak że nie musze wchodzić w zakładki i szukać
+Strona główna to forum
+szata głównego forum jest bardziej przejrzysta i domyślnie większe czcionki
+Czat na dole
+Ciężko mi sprecyzować, ale jakoś dodawanie linków podczas pisania posta jest łatwiejsze, tak samo późniejsza edycja (zwłaszcza), bo na rx-klub pokazuje mi później skrót „napis” więc jeśli jest błąd w kodzie to już nie edytuje
RX-klub:
+Mini pogląd całego tematu podczas dodawania odpowiedzi
+ miniaturki filmów,
+min.zdjęc więc nie rozjeżdża się forum
+likowanie jakiegoś postu z innego tematu (po numerze)
-strona główna to artykuły a nie forum
-brak edycji „tytułu” tematu, np. gdy chcemy doprecyzować lub rozmowa rozwinęła się w innym kierunku.
-brak możliwość usunięcia ostatniego posta w rozmowie, gdzie pod spodem nikt jeszcze nie odpowiedział (np.ja kilka razy miałem tak, że czegoś szukałem, zadałem pytanie a po 5minutach znalazłem, ale posta już nie mogłem usunąc)
*wiem że mozna wyłączyc okno avatarów i meic same treści wiadomości, jednakże myślę że można by dodać opcje aby np avatar i nazwa użytkownika mogła byc również z prawej strony.
*dział moje auta, dodawanie nowego tematu ze swoim autem, aby zaakceptować dodać jakas tabelke do wypełnienia i dopiero wtedy doda temat. Myślę, że to ułatwi prace modów i nie będą musieli upominać
-obowiązek dodania -min 2zdjęc
-rocznik
-przebieg
*dział sprzedam
Można by zrobić jakaś tabelkę/rubrykę obowiązkowa do wypełnienia gdzie wpisywało by się cenę (łatwiej dla modów)
Na koniec pasowało by jakoś regulaminowo określić zasady co do działu swap, bo jak dotychczas to za każdym razem były w nich słowne potyczki i udowadnianie wyższości świąt nad wielkanocą. Jak to mówią, jedni wola brunetki, a drudzy blondynki.
Myślę, że warto by się nad tym pochylić i ustalić zasady aby np. zwolennik rotora na siłę nie negował tłoków i odwrotnie (KOLEJNOŚĆ PRZYPADKOWA).
_________________
Nie jestem mechanikiem,więc moje wypowiedzi nie muszą być fachowe. Ale wiem, że RX8 zapierdziela jak dziki TiReX
 
     
Gronek 


Auto: RX8 HP, RX7 FC TURBO.. Carina 1.6 :)
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Lis 2011
Skąd: Śladów/Warszawa
Wysłany: 2015-05-10, 18:52   

Więc w tym momencie trzeba się zastanowić nad napisem "forum użytkowników aut z silnikiem wankla". Rx8 po swapie na tłoki to nie jest auto z silnikiem wankla.
To jest auto z serii RX więc moze tak to napisać " forum użytkowników aut z serii RX" Co wtedy z np. Miatą ze stajni Kamila.. Hehe wiem wiem to jest RX75 :)
Nie mniej jest to gryzące bo na forum miłośników rowerów nie gada się o produkcji lodów... pomimo, że są rowery z doczepianymi lodówkami.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł