Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: boletz
2014-11-24, 10:42
Akcje serwisowe do RX-8 2003
Autor Wiadomość
kamilr_82 

Auto: RX-8 2003
Dołączył: 27 Paź 2009
Skąd: www
Wysłany: 2009-10-27, 14:14   Akcje serwisowe do RX-8 2003

Witam,
dołączyłem do grona posiadaczy RX i mam serdeczną prośbę.
Moje maleństwo trafiło na serwis ogólny: olejów, filtrów, świec itp.
W dniu odbioru serwis poinformował mnie, że jest całą lista akcji serwisowych dla tego egzemplarza.
Z tego co mi powiedzieli robione będą za free (nie wszystko potrafię dokładnie opisać):
- wahacze,
- elementy chłodnicy,
- zbiornik paliwa,
- elementy izolacji zbiornika i nie tylko zbiornika,
- lambda (obie)
- i jeszcze kilka jak dla mnie kosmicznych elementów.
W związku z tym mam pytanie: czy jest gdzieś dostępna oficjalna lista akcji serwisowych dla RX-8 z 2003 r.?
Jeśli tak to gdzie mogę ją znaleźć?
Kamil
_________________
Kamil
Ostatnio zmieniony przez Pit 2009-12-13, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Marco7 


Auto: GTI P mk7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-27, 22:01   

Opisz dokładnie jak to wymieniają :> . I w jakim serwisie, też z chęcią pojadę ;) . A listy nie mam, myślałem że tylko w obrębie czasu trwania gwarancji są akcje.
 
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-10-27, 22:55   

Własnie nie koniecznie. Moja jezdziła na serwisówki ale do ASO Rainer w Austrii gdzie pierwszy własciel miał siedzibe głowna swojej firmy. W Polszy to pewnie ciezko :P
 
 
     
Luk@s 


Auto: RX-8
Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-28, 09:17   

U mnie jak byłem w ASO tylko sprawdzili czy mam nowy rozrusznik i jakie świece (ale to chyba tylko z ciekawości bo aż się zdziwili że ta odpala "na dotyk" a czarnego ReX'a zalali i ciągali po placu :mrgreen: ).
A poprzedni właściciel w Niemczech wspomniał że jeszcze (poza świecami i rozrusznikiem) w ASO w ramach akcji serwisowej wymieniono węże od chłodnic oleju i zabezpieczono tłumik przed korozją.
A co do tych wszystkich akcji serwisowych jak byś dowiedział się czegoś konkretniejszego to podziel się informacjami 8-) W jakim ASO byłeś?
Może wszyscy mamy dziurawe zbiorniki paliwa i stąd to zużycie paliwa :lol:
_________________
 
     
kamilr_82 

Auto: RX-8 2003
Dołączył: 27 Paź 2009
Skąd: www
Wysłany: 2009-10-28, 10:17   

Akcje jakieś do nich spłynęły po porównaniu zawartości wpisów w komputerze z tym co mazda opublikowała jako wady konstrukcyjne.
Z całą pewnością wszystkie akcje można zrealizować w dowolnym momencie posiadania samochodu i niezależnie od tego czy jest się pierwszym czy kolejnym właścicielem.
Niestety na tej liście nie ma rozrusznika i świec. Spotykam bardzo różne opinie. Jedni twierdza, że to wchodzi w akcje serwisowe, inni że nie.
Dlatego tak bardzo zależy mi na tym by dokopać się do informacji na temat wszystkich akcji jakie wypuściła mazda dla RX-8 2003.
Takie same opinie krążą o lampach tylnich (jak z rozrusznikiem). Jedni twierdzą, że to serwis inni baw się na własny koszt.

Totalnie się pogubiłem.
Czytałem biuletyn serwisowy mazdy i zastanawiam się nad tym czy z tej bazy PDF`ów nie można jakoś wyciągnąć informacji o akcjach serwisowych?
_________________
Kamil
 
 
     
Retro 


Auto: RX-8 GT
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: WuWuA
Wysłany: 2009-10-28, 11:50   

No ciekawe... moja w papierach jest 2004 - ale z numeru VIN wynika, że powstała pod koniec 2003 roku więc może i mnie by taka akcja objęła ?:P Tyle, że jak znam nasz kraj to pewnie oni o niczym takim nie słyszeli i za wszystko będą chcieli zapłacić.

Jakby nie było to spora lista części, kupa kasy
_________________
Rotary Inside
Hurt paliw
 
 
     
Luk@s 


Auto: RX-8
Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-28, 13:06   

Cytat:
W jakim serwisie/ASO byłeś?
_________________
 
     
Deniorek 


Auto: RX-8 [Lighting Yellow] High-Power
Dołączył: 17 Lip 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-03, 14:13   

Retro napisał/a:
No ciekawe... moja w papierach jest 2004 - ale z numeru VIN wynika, że powstała pod koniec 2003 roku więc może i mnie by taka akcja objęła ?:P Tyle, że jak znam nasz kraj to pewnie oni o niczym takim nie słyszeli i za wszystko będą chcieli zapłacić.

Jakby nie było to spora lista części, kupa kasy


U mnie jest tak samo. Produkcja listopad 2003, ale kupiona w czerwcu 2004. :) Stany... :)
 
     
kamilr_82 

Auto: RX-8 2003
Dołączył: 27 Paź 2009
Skąd: www
Wysłany: 2009-11-03, 14:27   

Jeśli w Stanach (USA) to Mazda Polska - serwis ASO - nie przeprowadzi akcji serwisowych.
Akcje serwisowe w Polsce realizowane są tylko dla samochodów zakupionych w UE.
_________________
Kamil
 
 
     
Marco7 


Auto: GTI P mk7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-11-04, 19:47   

Temat mega interesujący, najbardziej wahacze mi się uśmiechają ale skoro dają resztę to nie pogardzę. Muszę podjechać do ASO Mazdy i się dowiedzieć. Jeśli w jednym wymieniają (domyślam się że na terenie Wawy) to i w innych bez problemu wymienią, czy się mylę?
Kamil zeskanuj może to co dostałeś abyśmy mieli podkładkę jak udamy się do serwisów po darmowe partsy :mrgreen:
 
 
     
toolboy

Auto: RX8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2009
Skąd: slask
Wysłany: 2009-11-04, 21:19   

w USA to: http://www.finishlineperf...s.php?pageid=11

niestety akcje przypisane sa do aut o sprecyzowanym zakresie chamerykanskich nr. VIN i nie bardzo ma to przeniesienie na wersje europejskie
pozatym wiekszosc tych pdf'ow to instrukcje dla serwisantow bedace niejako uzupelnieniem service manual'a
 
     
kamilr_82 

Auto: RX-8 2003
Dołączył: 27 Paź 2009
Skąd: www
Wysłany: 2009-11-06, 09:51   

Zeskanuję jak już zrobią i dostanę kopię karty choroby mego maleństwa.
Tymczasem podaję Wam numery akcji dla RX-8 2003/2004, oczywiście do sprawdzenia dla konkretnego VIN (wszystkie są enigmatycznie opisane):
- A0670A - utrudniony rozruch; niewłaściwa praca silnika,
- A0749B - wymiana przewodów chłodniczych i olejowych (chyba),
- A0514A - końcówka przedniego wahacza,
- A0512J - programowanie PCM; osłona termiczna baku.

Jakby co:
kamil.radomski@preals.pl
_________________
Kamil
 
 
     
wOOx 


Auto: VW Scirocco 1.4 2.0,CR-V i-CTDi Felicja 1.3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-11-18, 10:16   

BYłem wczoraj z Pawłem z Żywca w ASO Promoto Katowice. Sprawdzili mi akcje serwisowe i mam w sumie wszystko zrobione poza akcja konserwacja paneli nadwoziowych. Musze sie umowic po zimie na to. Ogolnie jesli macie auto z Europy to mozna podjechac do ASO i zapytac co wasza ósemka ma akurat do zrobienia.
 
 
     
kamilr_82 

Auto: RX-8 2003
Dołączył: 27 Paź 2009
Skąd: www
Wysłany: 2009-12-28, 12:10   Akcje serwisowe dla RX-8 2003

Witam,
temat akcji dla mojego RX-8 2003 rozwijam dalej.

Mazda uznała wszystkie akcje serwisowe, a nawet więcej. Naprawa warstwy izolacyjnej przepowadzona będzie ponad miarę, tzn. dodatkowo zostaną wymienione lambdy, przewody paliwowe, hamulcowe i wiele innych części. Z tego co mi powiedzili za ponad 10000 pln. Jak dostanę dokumenty to potwiedze czy tak rzeczywiście było.

Niestety w iędzy czasie moje maleństwo straciło moc i szukam pomysłu co to może być, ale to będzie osobny temat posta.

Kamil
kamil.radomski@prealspl
_________________
Kamil
 
 
     
kamilr_82 

Auto: RX-8 2003
Dołączył: 27 Paź 2009
Skąd: www
Wysłany: 2012-02-14, 09:42   Nowa akcja serwisowa

Przy okazji problemów z moim rexem dowiedziałem się, że jest nowa akcja serwisowa - aktualizacja oprogramowania i problemy z rozruchem.
_________________
Kamil
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł